Ethem Onur

Ethem Onur'un profili1986 yılında İnebolu’da doğdu. Lise öğrenimini Ereğli Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2007 yılında Grafik Tasarım eğitimi almaya karar verdi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar bölümüne girdi.

NTV Tarih, GQ Türkiye. Notos, Sabitfikir., Bant Mag., Skylife, Zero İstanbul, Tempo gibi dergilere kapak ve konu izimleri, Radikal Kitap ekine birçok illüstrasyon, yayınevleri için kitap kapağı tasarımı ve kitap illüstrasyonu üretti.

İthaki Yayınları, Malatya Uluslararası Film Festivali ve 4. Bursa Uluslararası İpek Yolu Film Festivalinde sanat yönetmeni olarak görev aldı. Türkiye’nin önde gelen birçok reklam ajans ve markası için işler üretti. Tiyatro oyunları ve sinema filmleri için afiş çalışmalarında bulundu.

Reklam filmleri, kısa filmler ve canlandırma filmler için konsept tasarımlar ve animasyonlar hazırladı Yurtiçi ve yurtdışında karma sergilere katıldı ilk solo sergisi Aralık 2013’de Milk Gallery’de Tatlı Kabuslar ismiyle açıldı.

Ethem Onur’un ilüstrasyonlarından bazıları

Ethem Onur'un işleri Ethem Onur'un işleri Ethem Onur'un işleri Ethem Onur'un işleri Ethem Onur'un işleri Ethem Onur'un işleri


Sanatçının diğer işlerini ethemonur.com adresinde görebilirsiniz. Instagram profili de şurada: @ethemonurb


Sanat Ağacı'nı takip edin

New York’ta bitkiler şehri hızlı çekimde geri alıyor.

Pek çok filmde, kıyamet sonrasında New York sokaklarını ele geçiren doğal yaşamı gördük. Yakın zamanda bu konuyu işleyen filmlerden Maymunlar Cehennemi ve Ben Efsaneyim’de, bu konu detaylı bir şekilde gösteriliyor. Wrapped isimli kısa filmde, Roman Kaelin, Falko Paeper ve Florian Wittmann şehrin çöküşünü gerçek görüntüleri bilgisayar destekli düzenlemeler ile harika bir şekilde sunmuş.

Wrapped, ilk olarak 2014 yılında yayınlandı ve bugüne kadar 100’den fazla festivalde tonlarca ödül toplamayı başardı. Bugün, Vimeo Staff Picks’te ilk defa online olarak sunuldu.

Sanat Ağacı'nı takip edin